Silnice I/42 - Brno, VMO - Tomkovo náměstí

Práce v tunelu finišují

Pokládka kolejí v novém tramvajovém tunelu, který je součástí stavby velkého městského okruhu na ulici Žabovřeská, je už hotová. Zástupci Ředitelství silnic a dálnic předpokládají, že první tramvaj tunelem projede v první polovině letošního roku. Nyní pokračují práce na instalaci sítí trakčního vedení, elektroinstalace a bezpečnostních zařízení.

Dělníci pracují také na zastřešení dalších částí venkovní silniční galerie. Po loňském zprovoznění tramvajového tunelu k univerzitnímu kampusu v Bohunicích získají obyvatelé Brna další tunel. Díky jeho zprovoznění se bude moci na svou pravidelnou trasu vrátit tramvajová linka č. 1, která nyní končí ve vozovně v Pisárkách.Další linky spojující městskou část Bystrc s centrem Brna musí jezdit odklonem přes ulice Horova, Minská či Veveří.

Nový tunel vedoucí v lokalitě pod Wilsonovým lesem disponuje únikovou štolou a tvoří ho jedna tunelová trouba. Délka jižní přesypané části je tři metry, délka ražené části je 334 metrů, délka severní přesypané části je 164 metrů.

zpět na výpis