Silnice I/42 - Brno, VMO - Tomkovo náměstí

Proběhla poslední betonáž

Řidiči projíždějí první březnový den ulicí Provazníkovou v Brně mohly sledovat betonáž posledního pole levého mostu maloměřické estakády.

Staví se základy další zdi

Necelý měsíc je to od chvíle, kdy provoz se změnil režim provozu v oblasti Tomkova náměstí, kde probíhá stavba další části Velkého městského okruhu.

Práce v tunelu finišují

Pokládka kolejí v novém tramvajovém tunelu, který je součástí stavby velkého městského okruhu na ulici Žabovřeská, je už hotová. Zástupci Ředitelství silnic a dálnic předpokládají, že první tramvaj tunelem projede v první polovině letošního roku.

Chystá se úprava provozu

V průběhu ledna 2023 dojde k převedení provozu na provizorní propojení v úseku od Husovického tunelu po křižovatku ulic Provazníkova, Dukelská třída a Valchařská.

Proběhla betonáž mostovky

Na konci listopadu došlo betonáži mostovky nového silničního mostu přes řeku Svitavu, který je součástí stavby VMO na Tomkově náměstí.

Změnila se organizace dopravy

Do poloviny listopadu potrvá další změna vedení dopravy kvůli stavbě velkého městského okruhu v Brně v oblasti Tomkova náměstí.

Obří jeřáb stěhuje nosníky

Na stavbě brněnského VMO na Tomkově náměstí staví dělníci v těchto dnech s využitím největšího jeřábu s teleskopickým ramenem v Česku most přes řeku Svitavu.

V tunelu pokládají koleje

Na stavbě Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici v Brně finišuje v tramvajovém tunelu pokládka a betonáž prvního kolejového pásu.

Nová rampa je v provozu

Provoz v ulici Provazníkově v Brně na VMO Tomkovo náměstí a Rokytova je převeden na novou rampu a řidiči opět projíždějí v režimu 2+2.